Skvělý rok 2013 kralupských plavců

Plavecký oddíl má již téměř 150 členů

Dva roky po skončení rekonstrukce bazénu se Plavecký Oddíl Kralupy (POKr) vrátil počtem členů k dřívějším číslům. S takřka 150 členy opět patříme k největším sportovním oddílům v Kralupech. Co potěší nejvíce, jsou pak velké počty těch úplně nejmenších, v plavecké přípravce máme letos přes 60 dětí z první až třetí třídy. Oddíl zároveň spolupracuje s plaveckou školou odkud se rekrutují další děti.

Sportovní úspěchy

Rok 2013 byl pro kralupské plavce nadmíru úspěšný. Na celorepublikové úrovni jsme zvítězili a získali medaile na více než desítce závodů. V kategorii dospělých Honza Šára zvítězil na Mistrovství Prahy a Středočeského kraje, medaile zde získal Zbyněk Šturza, ve starších žácích Michaela Svobodová získala bronzovou medaili na prestižní Velké ceně Chomutova (všichni z tréninkové skupiny  J. Šáry a J. Davídka). Viktorie Mostková zvítězila na velké ceně Jablonce, Mostu, Chomutova a Vánoční ceně města Kladna (mladší žáci, trenér T. Brtník). Skvěle se pak umístili svěřenci Evy Rázkové, kteří v nejmladší kategorii devítiletých obsadili v soutěži středočeského poháru žactva (6 závodů/rok) celkově 3. místo a to v konkurenci více jak 30 oddílů z celých Čech.

Mistrovství republiky

Plavání patří k velkým sportům, kde je v každé věkové kategorii registrováno zhruba 1000 dětí. Za největší úspěch tak bývá považováno, když se závodník kvalifikuje na Mistrovství republiky, tam dle disciplíny plave v každé věkové kategorii 16 až 32 nejlepších. Probojovat se na Mistrovství republiky přitom znamená uspět na 3 krajských kvalifikačních závodech, a to se několika našim závodníkům podařilo.

Kateřina Berková, Marie Martínková a Michaela Svobodová  (všichni od J. Šáry a J. Davídka) získaly na kvalifikacích několik pódiových umístění a Michaela se pak nominovala na Mistrovské závody do Trutnova. Stejně tak výborně zaplaval Karel Schejbal, který na krajském přeboru získal stříbrnou medaili v závodě prsa 200m a Jakub Kořínek, který bodoval zejména ve sprintech, Jakub se pak kvalifikoval na Mistrovství republiky do Plzně (všichni od T. Brtníka a T. Mostkové). Dokonce i v neprestižnější kategorii dospělých jsme měli na republice svého závodníka, stal se jím Honza Šara.

Kralupské plavání do reprezentace

Nejsou jen úspěchy závodnické , ale i trenérské. Tak velice potěší, že dlouholetý kralupský trenér T. Brtník nastoupil od podzimu na místo jednoho z trenérů české reprezentace. V Praze trénuje osm z dvanácti reprezentantů, například i Simonu Baumrtovou, naši nejúspěšnější plavkyni, mistryni Evropy z posledního ME v dánském Herningu. Tomáš je absolventem FTVS a jedním z mála držitelů první trenérské třídy v ČR. Skvělou zprávou jistě je, že i nadále bude působit jako trenér i v našem kralupském oddíle POKr.

Poděkování

Dovolte mi závěrem za celý plavecký oddíl poděkovat panu V. Lánskému z Kralupské Sportovní a též vedení města v čele s panem starostou P. Holečkem za podporu, které plavání v Kralupech má. To, že stovka dětí netráví čas lumpačením, ale smysluplně v bazénu, je i jejich zásluha.